SPICY ROOTS (de), DISCOBALLS (cz)

09Březen18:3022:00SPICY ROOTS (de), DISCOBALLS (cz)SKA / ROCKSTEADY

SPICY ROOTS /DE/ ska-rocksteady
Spicy Roots mixují jamajské ska a rocksteady s elementy popu, které jsou citelné především v silných, melodických nápěvech. Jen pouhý rok po svém založení v roce 1994 vystupovali Spicy Roots jako doprovodná kapela legend Laurela Aitkena a Desmonda Dekkera. Jejich výkonu se dostalo velké pozornosti, takže kapela v následujících letech hrála po Německu s řadou mezinárodních ska hvězd. V roce 1997 kapela nahrála první EP Export, vydané pod značkou S.O.S. Records. Písně Spirit of  ’69 a Ska Fever okamžitě zabodovaly ve ska hitparádách. V roce 2001 následoval debut One More pod nahrávací společností Grover Records. Proběhly koncerty po celém Německu a Evropě, v Praze vystoupili 1. 12. 2006 v Klubu 007 Strahov. Spicy Roots také po vydání svého druhého studiového alba Get Ready absolvovali v roce 1998 turné po Japonsku. S albem Just In Time a hymnou Ska my #1 následovaly koncerty na četných festivalech, např. B. Irish International Ska & Reggae Festival a na mnohých dalších. V nově zbudovaném vlastním nahrávacím studiu nahráli v roce 2019 dlouhohrající  desku Penny Black, tu představili 18.3.2023 na jejich poslední zastávce v ČR, kde jinde než v Klubu 007.
DJs
Selector Conqueror