INNER TERRESTRIALS (uk), SPOTS (cz)

21říjen19:0022:00INNER TERRESTRIALS (uk), SPOTS (cz)Dub Punk / Anarcho Punk

Detail akce

On the road for 30 years, London’s legendary Inner Terrestrials are pioneers of the UK dub punk sound
INNER TERRESTRIALS (UK) punk LONDON
Inner Terrestrials (také označované jako iT!) jsou britská punková kapela z jižního Londýna v Anglii.
Jejich hudba je směsí punku, dubu, ska a nádechu folku, s texty, které jsou často agresivně politické a pokrývají témata, jako je anarchismus, práva zvířat, vlastnictví půdy, třídní systém, válka a mnoho dalších podmětů. Inner Terrestrials jsou šlapající a eklektickou směsí dubu, punku, ska, folku a rozmanitých stylů. Mají silnou sledovanost po celém světě, jejich dav přijíždí tančit od Bristolu po Berlín, od Varšavy po Tokio a dále. Založeni v jižním Londýně v únoru 1994 Jayem (vox, kytary, whistle) a Fran (baskytara, vox). V roce 1996 se spojili s bubeníkem Paco z Conflict, který původně přišel zabubnovat jen na jejich debutové album IT, které vyšlo samizdatem. To je nadále bestsellerem mezi podzemními distributory po celé Evropě, Japonsku a USA. Živé album Escape From New Cross vyšlo v roce 1997 (Maloka records), Enter The Dragon EP v roce 1999 (Maloka records) a Barry Horne singl v roce 2002. Clash cover singl Guns Of Brixton 2003 (Jungle records), studiové album: X v únoru 2004 (Mass prod/Maloka), CD a dvojLP Tales Of Terror v roce 2012 (Mass/Maloka/Ruin-nation). V květnu 2014 se k zakládajícím členům připojil Ben Swan na bicí, koncertovali až do nahrávání čtvrtého studiového alba kapely Heart Of The Free 2021 (Maloka, Mass Prod, PDV, Warrior Charge, Fire And Flames, Slepá destrukce).
SPOTS (CZ) anarchopunk since 1995
Hardcore punková kapela – syrový, tvrdý punk netypicky doplněný klávesami. Texty vychází z angažovanosti kapely v anarchistickém, antifašistickém a squatterském hnutí.
Kapela SPOTS vznikla v létě roku 1995 v Odolena Vodě (nedaleko Prahy) jako klasická garážová punková kapela party místních pankáčů, které už nebavilo jen stát pod pódiem.
Svůj název kapela převzala od svých tehdejších vzorů Sex Pistols, kteří nějakou dobu hráli, kvůli zákazům svých koncertů, pod pseudonymem SPOTS (Sex Pistols On Tour Secretly)
Do roku 1998 absolvovala kapela spoustu lokálních koncertů v Praze a okolí, ale pak se více méně bez příčiny rozpadla, aby se v roce 2000 zase dala dohromady s mírně obměněnou sestavou, ale hlavně nově i s klávesami. V roce 2001 vydali svůj první demo snímek a postupně si sami vydali několik alb, Reformy (2003), S.P.O.T.S.(2005) a zatím poslední album Žádnej strach (2009)
Velmi brzy se vypracovali z lokální kapely na koncertování po celých Čechách i na Slovensku a v poslední době i s občasnými výlety do zahraničí.
Kapelou postupně prošlo poměrně velké množství členů, takže z původní sestavy časem zůstali jen zpěvák Jarda Spots a kytarista a hlavní skladatel hudby a textů Venca Spots.
Nyní z původní sestavy zůstal už pouze Venca, který převzal i post zpěváka. Počáteční tvorba je ovlivněna hlavně punkovými kapelami 70 let a českými punkovými kapelami přelomu 80- 90let. Postupem času se ale její styl posunul více k hardcore punku a anarchopunku. Kapela se vždy poměrně aktivně angažovala v anarchistickém, antifašistickém a squatterském hnutí což se odráží v jejich textech.
Několik let byli spojeni se squatem Milada v Praze, kde měli svoji zkušebnu až do jeho násilného vyklizení v roce 2009

více...

Čas

21. 10. 2024 19:00 - 22:00(GMT+02:00)