Květen, 2022

14Květen19:00HÄLLAS (swe), NIGHT (swe), TRAHIR (cz)Stoner / Psychedelic / Hard Rock19:00 View in my time

Detail akce

Koncert HÄLLAS, TRAHIR & special guest – Praha, švédských sedmdesátkových prog hardrockerů, kteří jakoby propadli časoprostorem z doby, kdy psychedelický opar v rockové muzice nahrazoval nastupující heavy metal, se pro posunutí celého turné také posunuje. Do Čech na Strahov dorazí až 14. 5. 2022!
Pokud chcete požádat o vrácení peněz za vstupenky, učiňte tak prosím nejpozději do půlnoci 11. 11. 2021 na e-mailu filip@obscure.cz (předmět „refundace Hallas“ a pro urychlení vždy pište 10místný variabilní symbol objednávky).
Vrácení plateb za vstupenky zakoupené v předprodejních místech požádejte v místě předprodeje. Po stanovené lhůtě na refundaci nebude brán zřetel, jinak vstupenky zůstávají platné pro nový termín.
Děkujeme za pochopení.

Soundtrack k neexistujícímu pokračovaní Flashe Gordona

Pro svou latentní pompéznost budou HÄLLAS pro některé asi lehký bizár, ale ve Skandinávii způsobili poprask a jak se zdá, jejich věhlas se nebezpečně šíří jak zprávy o koronaviru, takže ať chcete či ne, Hällas se nakonec dostanou i do vašeho přehrávače, protože až si přečtete řádky níže, zvědavost vám nedá vydechnout.
Hällas jsou prapodivný, ale funkční kříženec hudby Iron Maiden, Deep Purple, Rainbow, Thin Lizzy a klidně Abby. Skutečně. A do toho i vizuální stylizace do blažených 70. let. Hudební odkaz, z něhož dnes čerpají Ghost, Opeth, Kadavar, Lucifer či The Night Flight Orchestra je tu ale natolik autentický, až to vypadá, že švédský space kvintet propadl časoprostorem z doby, kdy psychedelický opar v rockové muzice nahrazoval nastupující heavy metal. Nechytáte se? Napovíme. Soundtrack k neexistujícímu pokračovaní Flashe Gordona – adventure rock!
Silnou dvojku s Hällas budou tvořit NIGHT. I tihle rockující groovy Švédi jedou na sedmdesátkové vlně (hard) rocku, takže i zde je nutno očekávat psychedelický odér, ačkoli Night původně začali jako uctívači NWOBHM a jejich hrdiny byli Judas Priest nebo Saxon. Na kontě mají tři alba, do setlistu bude z čeho vybírat.
Na trio účinkujících sestavu rozšiřují pražští šamani TRAHIR, jejichž stoner doom rovněž silně zapáchá odérem 70’s hard rocku, který je zprudka osmažen čpavým stoner metalem, takže ve vás tahle psychedelická seance v doprovodu obézních riffů vyvolá chuť se ponořit do čmoudu pálících se bylin.

Hällas
https://youtu.be/AEgT9_2yYW8 (www.facebook.com/haellas/videos/2478475325766916)
https://youtu.be/jbfsALc7pPc (www.facebook.com/haellas/videos/2068885006517301)
https://youtu.be/Qi2Pdd6V6oI
https://youtu.be/xwuqUHwjHc8

NIGHT
https://youtu.be/y4fuE_Fwn6E
https://youtu.be/awZqB-uvbMc
https://youtu.be/mSBuIxjx5Ho
https://youtu.be/SI3gequ69Hs

Trahir
live: https://youtu.be/DJk29ymX0eY
https://youtu.be/K6iKJjVTGn4
https://youtu.be/if5L5YqI4XM

———————————–
HÄLLAS, NIGHT, TRAHIR

e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/331

Předprodej viz e-ticket, dále pak v síti Ticketmaster a na předprodejní kase v Lucerna Music Baru.

více...

Čas

19:00 View in my time

X