Leden, 2022

22Leden19:00HAGZISSA (at), HEXENBRETT (at), BAHRATAL (cz)HEAVY METAL / BLACK PUNK19:00 View in my time

Detail akce

Hexenbrett + Hagzissa + Bahratal
Na spočítání black metalových koncertů v režii Kreas by bohatě postačily prsty jedné ruky veterána Rusko Afghánského konfliktu, je tedy potřeba s novým rokem tuto neúprosnou statistiku poupravit. Poupravit ve prospěch černého kovu. Je potřeba nabídnout vám možnost odčinit bezmyšlenkovité velebení Ježíše Krista počas adventu, osobně přinést obětinu a třikrát pokleknout při černém sabatu. Kozelce metat, kořalku pít a pravého Pána zmítáním se v kotli uctít.
Netradičním pojetím black metalu v tradičním nesvatostánku nezávislé kultury zahájíme novou sezónu, doufejme že na hojnost koncertů podstatně lepší…
Hexenbrett je kapela zastřená tajemstvím, která zajímavě kloubí black a heavy metal a s novým EP řekněme jakýsi psychedelický rock – čímž ve výsledku vzniká těžko uchopitelný okultně mystický trip. V jednom hmoždíří se dohromady tříští a mísí Mercyful Fate, Masters Hammer a Glen Danzig do podmanivého celku. Spřátelená Písecká klika mluví po premiérovém koncertě u nás, jež proběhl právě v hlavním městě thrash metalu na podzim, o nepopsatelném zážitku.
https://hexenbrett.bandcamp.com/
Hagzissa je totální běs opět na pomezí black a heavy metalu. Nečekej žádný instrumentální orgie, tady se staví na prazákladech žánrů a mrazivé atmosféře. Lehký závan druhé vlny skandinávského blacku (Emperor?) je rdoušen tím prapůvodním černým kovem, Torr ve walkmanu a placatka špiritusu v kapse, vokál osciluje někde mezi Kingem Diamondem a Gargamelem – absolutní výprask. Hagzissa je personálně provázaná s Kringou, kterou jsme vám představili na letním křtu Sněti a bude to jejich premiéra u nás!
https://ironboneheadproductions.bandcamp.com/…/hagzissa…
Bahratal se zhostí introdukce večera a zalepí tak bohužel neuskutečněný pražský hraní v prosinci. Palcát punk škvařící se na war-black metalovém roštu v nové sestavě, ještě intenzivnější než dřív. Utvořme kruh s pěti body, skloňme dolů hlavy, vidíme věci mocné, žádné bludy, žvásty, klamy…
https://bahratal.bandcamp.com/

více...

Čas

19:00 View in my time

X