CRIMINAL QUEERS PRESENTS TWISTED FAIRYTAILS

09Prosinec19:0022:00CRIMINAL QUEERS PRESENTS TWISTED FAIRYTAILSVARIETY SHOW

Detail akce

EN
It’s been a while, but the Criminal Queers are BACK at 007! Hope you haven’t slept on us, as this time we’ll be setting the stage to drag you from the spooky season into the world of fantasy…
So make sure to join us, this eclectic group of singers, dancers, and drag artists!
Criminal Queers is a Prague-based queer variety show. It platforms an array of dancers, musicians, and drag artists who are all part of the LGBT+ community. Our shows are punk at heart, and that’s why they take place at Prague’s last true punk club, Klub 007 Strahov. Our shows are around 2 hours long and are entirely cash-only (entrance and bar).
Doors 19:00, show 20:00
Price: 250kc with online reservation (criminal.queers.show@gmail.com)
300kc at the door
CASH ONLY
————————————————————————–
CZ:
Criminal Queers je zpět v 007! Doufáme, že jste na nás připraveni, protože vás s naší talentovanou skupinou umělců vezmeme do světa kouzel a pohádek!
Criminal Queers je pražská queer variety show. Jedná se o ukázku nejlepších tanečníků, hudebníků, a drag umělců, kteří jsou součástí naší LGBT+ komunity. Naše shows jsou vždy punkové, a proto se konají v posledním skutečně punkovém místě v Praze, Klubu 007 Strahov. Naše shows trvají přibližně 2 hodiny a platí se pouze v hotovosti (vstupné a bar).
Dveře 19:00, program 20:00

Cena: 250 Kč při rezervaci on-line (criminal.queers.show@gmail.com)
300 Kč na místě bez rezervace
POUZE HOTOVOST

více...

Čas

(Sobota) 19:00 - 22:00