Říjen, 2022

10říjen19:00COME (usa)ROCK / BLUES / ALTERNATIVE19:00

Detail akce

Jedna z nejméně doceněných kapel začátku 90. let je zpátky! Kvarteto ve složení Thalia Zedek (zpěv, kytara), Chris Brokaw (kytara, zpěv), Arthur Johnson (bicí) a Sean O’Brien (baskytara) zaujalo v srpnu 1991 dnes už kultovním singlem „Car / Last Minute“ na Sub Pop: v době agresivního nástupu hlasitých kapel jako Mudhoney a Nirvana stáli Come se svým introspektivním zvukem poněkud v ústraní, ale čas ukázal, že jejich hudba nezestárla ani o měsíc.
Come vydali své debutové album „Eleven Eleven“ na Matador Rec. v roce 1992 a po turné s Dinosaur Jr., Nirvanou, Sugar a Pavement je opustil Chris Brokaw, který se začal naplno věnovat další legendární kapele té doby: Codeine. Zedek a spol. nicméně pokračovali a na Matador vydali další tři ceněná alba: to poslední „Gently Down The Stream“ vyšlo v roce 1998.
Po reunionu na 21. narozeninách Matador Rec. Come sporadicky koncertují, přestože Thalia Zedek a Chris Brokaw mají řadu jiných kapel a sólových projektů. Říjnové turné Come je naplánováno u příležitosti vydání dvou kompletních „Peel Sessions“ z roku 1992 a 1993.

“Fans of Come’s crazy-intense, wildly inventive guitar rock included J Mascis, Bob Mould, Sonic Youth and the late Kurt Cobain, all of whom the foursome shared bills with over the years”

více...

Čas

(Pondělí) 19:00

X